Harmonia z naturą – inżynieria środowiska i zdrowie
Z wykształcenia jestem inżynierem inżynierii środowiska. Dziś już wiem, dlaczego życie tak mnie pokierowało, aby wybrać właśnie ten kierunek studiów, który okazał się ogromnie ważny i wielowymiarowy w moim życiu.
To cudowna sprawa, gdy przychodzi zrozumienie swojego życiowego powołania. Przynajmniej na tę chwilę widzę sens tego, co mnie do tej pory spotkało i wiem, że jestem wędrowcem na drodze ciągłego rozwoju. Wszystko zaczyna się łączyć w jedną spójną całość. W dalszej części opowiem o tym więcej i wyjaśnię temat, ale na razie wrócę do początków mojego życia.
Od dziecka interesowałam się przyrodą i uwielbiałam spędzać godziny na łonie natury. Obserwowałam wszystko, co mnie otaczało: to, co żyło, rozkwitało, fruwało, biegało, ćwierkało, pełzało, skakało, szumiało, rosło, pachniało, falowało, płynęło, świeciło, pluskało, szeleściło, błyszczało, grzmiało i błyskało się.
Wokół nas jest tak wiele bodźców, które pozytywnie wpływają na nasz rozwój — wystarczy tylko je dostrzec. Wystarczy wyjść na łono natury, wyciszyć myśli i stać się uważnym obserwatorem. O tym, jak wykształcić w sobie umiejętność bycia uważnym w życiu, napisałam posta na moim blogu pt. „Jak być uważnym w życiu”. Zapraszam do lektury.
Od najmłodszych lat miałam możliwość korzystania i cieszenia się darami Matki Natury, ponieważ moi rodzice często zabierali mnie na spacery do parku, lasu, na wieś, nad rzekę, jezioro, morze i do wielu innych pięknych miejsc. Uwrażliwiali mnie na piękno natury od pierwszych dni życia, za co gorąco im dziękuję. Mam wiele zdjęć z tamtych dni, które z sentymentem oglądam, widząc radość, uśmiech i błysk w oku małego dziecka.
Moje zainteresowanie naturą przerodziło się w zdobycie wykształcenia inżynierskiego na kierunku inżynieria środowiska, na najlepszej i jedynej technicznej uczelni wyższej w moim regionie. Moja edukacja szkolna pozwoliła mi odkryć zainteresowania przedmiotami takimi jak matematyka, fizyka, biologia czy chemia, co zdecydowanie pomogło mi podjąć kolejny krok w rozwoju i ukończyć studia inżynierskie o specjalności „Zaopatrzenie w wodę oraz unieszkodliwianie ścieków i odpadów”. Jest to specjalność, która otwiera drzwi do wielu przedsięwzięć mających na celu poprawę jakości środowiska na naszej Ziemi.
To wspaniały kierunek zawodowy, który rozwija człowieka w zakresie wiedzy technicznej, inżynierskiej, środowiskowej, projektowej, instalacyjnej oraz organizacyjnej. Przygotowuje do wykonywania zawodu na wielu płaszczyznach. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że ten kierunek pozwolił mi zdobyć ciekawe i bogate doświadczenie zawodowe oraz wykorzystać wszechstronne umiejętności. Jednak na tym teraz się nie skupiam. Chcę tylko dodać, że moim mottem życiowym i zawodowym jest branie pełnej odpowiedzialności za realizację swojego życia, rozwój osobisty, poszerzanie wiedzy w wielu wymiarach, kreowanie rzeczywistości i wzrastanie.
Inżynieria środowiska generalnie służy ochronie środowiska naturalnego. Wszystkie działania zmierzające do poprawy jakości środowiska są bezcenne. Jakość naszego życia zależy od nas samych. Wyobraźmy sobie, że każdy człowiek i jego organizm to mikrośrodowisko, a cała ludzkość żyjąca to makrośrodowisko na naszej Planecie Ziemia.
Każdy człowiek, który uświadomi sobie, jak bardzo to, co robi ze swoim zdrowiem i organizmem, wpływa na całą ludzką cywilizację, i który wprowadzi tu i teraz pozytywne zmiany w swoim stylu życia, może w bardzo szybkim tempie przyczynić się do przemiany świata w czystą i ekologiczną przestrzeń życiową.
Zastanówmy się teraz nad kilkoma ważnymi kwestiami:
Czym są ścieki w środowisku? To wiemy — nie muszę tego wyjaśniać.
A czym są „ścieki” w ludzkim organizmie?
Przypomnę, że wcześniej pisałam o tym, iż każdy człowiek w ekosystemie jest mikrośrodowiskiem. „Ściekiem” w organizmie jest wszystko, co nienaturalne. Naturalne jedzenie to takie, które ma energię życia i jest czyste. Na moim blogu dużo piszę o zdrowym odżywianiu oraz o oczyszczaniu organizmu z niechcianych lokatorów — pasożytów, grzybów, toksyn, wirusów, bakterii.
Czym są odpady w środowisku? To również wiemy.
A czym są „odpady” w ludzkim organizmie? To toksyny, złogi, śluz, odchody pasożytów i ludzkie.
Wiem, że to, co piszę, może być nieprzyjemne dla umysłu, ale niestety tak wygląda nasz organizm od środka, gdy nie żyjemy w zgodzie z prawami natury.
Czym jest woda w środowisku? Wiemy — woda pokrywa 75% powierzchni Ziemi.
Czym jest woda w organizmie ludzkim? Woda to życie. Jesteśmy żywą wodą, ponieważ w naszym ciele jest aż 75% wody!
Czy teraz dostrzegasz zależności między NAMI a Środowiskiem Naturalnym?
Czy widzisz powiązania między kierunkiem Inżynieria Środowiska a Eko Zdrowiem?
My jesteśmy środowiskiem. To od nas zależy nasze Eko Zdrowie oraz cały ekosystem. To tak proste do zrozumienia, choć czasem trudno wykonać ten pierwszy krok ku pozytywnej zmianie.
Wierzę w dobrą zmianę i lepsze, ekologiczne dziś oraz jutro. Gdyby było inaczej, nie pisałabym tego tekstu.
Ukończyłam cudowny kierunek inżynierski, który połączył mnie z moją pasją i zainteresowaniami. Teraz jest piękny czas, by wprowadzić zmiany do swojego stylu życia. Jeśli potrzebujesz dla siebie odmiany na lepsze, to właśnie teraz jest na to najlepszy moment. Zadbaj o swoje zdrowie, a Twój wewnętrzny świat stanie się piękną, czystą naturą, która będzie świecić przykładem zdrowia, radości i młodości.
Zapewniam Cię, że wówczas Twój Zegar Biologiczny zacznie się cofać. Staniesz się młodszy, odzyskasz siły witalne, energię do działania i pobudzisz kreatywną część siebie, która jest uśpiona przez zanieczyszczenia i toksyny. Mówię to z własnego doświadczenia. Wprowadziłam zmiany w swoim stylu odżywiania, życia, myślenia i funkcjonowania, i widzę wspaniałe efekty. Poszerzam swoją wiedzę w tym zakresie i stale się uczę. Naturoterapia jest i będzie ze mną na zawsze. Wszystko, co do tej pory zrobiłam dla siebie, pozytywnie wpłynęło na moje wewnętrzne i zewnętrzne środowisko i doprowadziło mnie do tego momentu w życiu. Wiedzę, którą zdobyłam, przekazuję dalej, bo na tym polega rozwój osobisty i rozwój cywilizacji. Nie można zatrzymywać wiedzy o czymś, co nam służy i przynosi korzyści.
Mówi się, że po owocach poznaje się efekty swoich działań. Moje owoce rosną obficie z roku na rok w moim pięknym sadzie, który tworzę zgodnie z Prawami Natury. Wszystkim życzę tego samego! Nie muszę gonić za motylami — to motyle same do mnie lecą, ponieważ tworzę piękny sad i ogród. To ja jestem kreatorem swojego życia i mam wpływ na przestrzeń, w której żyję.
Istnieje wiele dobrych porad służących zdrowiu i jeśli tylko zadeklarujesz zmianę na lepsze, otworzą się przed Tobą nowe drzwi. Wszechświat będzie Ci sprzyjał, dopingował i podsuwał dobre inspiracje w postaci książek, poradników, filmów, inspirujących osób lub blogów, np. „Kreacja Świadomego Życia”, albo innych wskazówek, które przemówią właśnie do Ciebie. Trzeba tylko być uważnym i gotowym na dobre zmiany. Zachęcam do zapoznania się z artykułami na moim blogu — może coś Cię zainspiruje?
Podsumowując i nawiązując do wstępu mojej wypowiedzi, chcę podkreślić, jak moje wykształcenie zawodowe bezpośrednio wiąże się z tym, czym się pasjonuję. To jest ze sobą ściśle powiązane. W tytule mieści się cały przekaz — nic dodać, nic ująć:
Inżynieria Środowiska = Eko Zdrowie
Pozdrawiam serdecznie i życzę wspaniałego, ekologicznego życia!
Aneta
Komentarze
Prześlij komentarz